Potrebuje podcast web stránku?

Odpoveď je rovnaká, ako v prípade firemnej web stránky. Technicky ju nepotrebujete. Môžete si kľudne vytvoriť facebook page, instagram feed, youtube kanál, ale ani jedno z toho nie je vaše a kedykoľvek to môže zmiznúť a nebudete s tým vedieť nič spraviť.

Toto som ja

V online priestore musíte komunikovať všade. Facebook, YouTube, Instagram, TikTok … Ale kde ste vlastne doma? Kde máte úplnú tvorivú voľnosť bez rizika, že prídete o svoj vlastný obsah?

Je to ako bývať v luxusnom hoteli a bývať vo vlastnom dome. V hoteli máte všetko pohodlie, obsluhu, ale niečo vás to stojí. Doma môžete tvoriť ako si len prajete. Doma viete umiestniť akýkoľvek obsah. Doma viete zdieľať aj obsah zo sociálnych sietí. Doma vie byť váš vizuál úplne originálny. Domov viete smerovať čitateľov, poslucháčov, divákov zo všetkých ostatných zdrojov. Doma viete riešiť vlastnú monetizáciu návštevníka, či už cez reklamu, afiliate programy, alebo vlastný eshop. Doma viete zbierať body pre organické vyhľadávanie a pritiahnuť veľmi cielene aj návštevníkov z organického vyhľadávania. Ak máte vlastnú stránku viete tvoriť vlastné tématické landing pages, formuláre na získanie spätnej väzby, skrátka doma nemá vaša komunikácia žiadne limity. Doma je každý sám sebou.

Tak potrebujem web stránku?

Rozhodne.

  1. vznikne vám priestor pre komunikáciu prispôsobenú vašim cieľom, vašim poslucháčom, divákom, čitateľom.
  2. Vznikne vám priestor, kde URL podcastu máte úplne pod kontrolou. Podcast je na konci dňa RSS feed. Na vlastnom webe je to váš RSS feed a nikto vám ho nemôže zobrať. Nikoho sa nemusíte pýtať, či s ním niečo môžete urobiť. Máte ho úplne pod vlastnou kontrolou.
  3. vznikne vám priestor, kde viete budovať vlastný mailing list.
  4. vznikne vám priestor, kde viete vytvoriť a otestovať vlastnú monetizáciu obsahu. Vhodným umiestnením reklám, afiliate programov alebo aj vlastného eshopu s merchom viete vytvoriť pre vlastný podcast zdroj financovania.
  5. Vytvoríte si priestor kam viete smerovať návštevníkov zo sociálnych sietí. Vytvoríte pre nich originálny priestor, v ktorom môžete pridať hodnotu napríklad registrovaným používateľom s rozšíreným prístupom k multimediálnemu obsahu.

To všetko vám prinesie vlastný web. Web, ktorý je zároveň domovom pre váš podcast. Ako to robíme, sa môžete pozrieť napríklad na Narovinu online, alebo Spolcast.

Comments are closed.