Audiokniha a marketing

Pre nahrávku audioknihy ako pre akýkoľvek digitálny obsah môžu existovať tony rôznych dôvodov. Máme radi umenie. Máme radi hovorené slovo aj umelecký prednes na ktorý vytvárajú audioknihy dokonalý priestor. Ich využitie je však oveľa širšie.

Formát audiokniha

To čo chcete o sebe povedať sa len ťažko dá zhrnúť do pár viet a ešte ťažšie do sloganov. Práve audio kniha je priestor, kde môžete vyrozprávať zaujimavým spôsobom svoj osobný príbeh, príbeh vašej spoločnosti alebo zdieľať to čo ste všetko zistili vo svojej práci. Je to dlhá forma, ktorou sa viete pútavo priblížiť širšiemu publiku.

Vyberte si tému o ktorej by ste radi rozprávali. Tému spracujte do písaného textu. Áno, audiokniha je prerozprávaním písaného textu, takže začíname písaným textom. V tvorbe písaného textu vám vie pomôcť aj „ghost writer“, ale to je na iný článok. Ešte lepšie ak ste už napísali knihu a tú potrebujete vydať vo forme audio knihy.

Čo potrebujete spraviť

Audio kniha si môžete načítať autenticky sám, ale rovnako ju môže načítať profesionálny hlasový herec. Zabezpečíme výborných kandidátov a po dohovore s vami dohodneme celú spoluprácu. V našom štúdiu nahráme audioknihu a naši zvukový technici v spolupráci so strihačmi vytvoria dizajn zvuku a formáty potrebné pre rôzne platformy.

Zvážite, ktorá platforma je pre vašu audioknihu vhodná. Môže ísť o komerčné platformy ako audiolibrix, audible, spotify, google audio books, ale knihu viete vydať aj ako stiahnuteľný audio súbor pre registrovaných používateľov, alebo pre priamo obdarovaných budúcich poslucháčov. Rovnako ju viete poskytnúť publiku ako úplne voľne dostupnú na platformách ako SoundClond, alebo ako uzatvorenú sériu podcastov a po doplnení o video časť aj na YouTube. My sa postaráme, aby sme vám poskytli taký digitálny formát, či formáty aby sme vás neobmedzovali pri výbere platformy.

Audiokniha ako generátor komunikácie

Pripravíme vám krátke úryvky, či ukážky z vašej tvorby. Tie môžete zdieľať ako príspevky na sociálnych sieťach, webových stránkach osobných, či firemných, alebo na akejkoľvek digitálne platforme. Využívate ich ako upútavky, ktoré „prekvapujúco“ súčasne komunikujú vašu značku.

Pripravíme vám vizuálne prvky. Ak ste knihu ešte nevidali v tlačenej forme a nemá už stanovenú vizuálnu identitu tak, vám vieme pripraviť grafickú prezentáciu ako obrázky, alebo grafické prvky, ktoré poskytnú budúcim poslucháčom lepšiu predstavu o obsahu. To je ďalší priestor na komunikáciu produktov, alebo značky.

Prednášky a prezentácie majú zrazu nový obsah. Audiokniha je výborná príležitosť na tour po reláciách v rozhlase, podcastoch, youtube reláciách influencerov či na rozhovory do novín a časopisov, blogov. Máte obsah o ktorom môžete rozprávať v moderovaných reláciách. Máte dôvod byť zaujimavý pre médiá, ktoré chcú vedieť o tom čo ste vytvorili, lebo aj médiá potrebujú zaujimavý obsah a vy ho máte čerstvý v rukách. Ak máte príbeh je to výborná príležitosť na organizáciu posadení a prednášok. Každá jedna z nich je opäť komunikáciou vašej značky. Zhrniete kľúčové body vašej tvorby a zhrniete informácie o sebe, príbehu a procese vašej tvorby. Je veľa ľudí, ktorých môžete svojou skúsenosťou zaujať a inšpirovať. Len sa im musíte prihovoriť a podeliť sa o vaše vedomosti, zážitky a skúsenosti.

Live stream. Ak už máte vybudované publikum z predchádzajúcich projektov, alebo ak viete osloviť už existujúcich klientov a ponúknuť im niečo viac, vieme vám zrealizovať live stream od jednoduchého formátu na youtube, facebook, twitch až po kompletnú reláciu so záznamom a publikom. Napríklad live stream vášho semináru. Opäť silný a pútavý obsah, ktorý je postavený na vašej audio knihe.

Skrátka audiokniha vie poslúžiť aj ako silný nástroj marketingu a my vám s ňom radi pomôžeme.

Comments are closed.